گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
انعکاس خبری ملاقات نمایندگان تقریب با وزیر امور دینی

  • چهارشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۵ / ۱۳:۳۵

دیدار نمایندگان مجمع جهانی تقریب مذاهب با وزیر امور دینی گینه

123456.jpg

حجج اسلام سید محمود وزیری و واسطی نمایندگان مجمع جهانی تقریب مذاهب، بنا به دعوت سفارت ایران و طرف گینه‌ای، به این کشورسفر کردند.

به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود وزیری ،حجت الاسلام واسطی و وحید کیانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گینه کوناکری با حضور در وزارت امور دینی این کشور، با «الحاج عبدالکریم چوباتی» وزیر امور دینی ملاقات و در خصوص موضوعات مورد علاقه فیمابین گفت‌وگو کردند.
دراین دیدار  حجت الاسلام  وزیری به نمایندگی از  آیات عظام، مکارم؛ سبحانی و صافی صمیمانه ترین پیام وحدت بخش را به وزیر گینه ای ابلاغ  و دعوت رسمی دبیرکل  مجمع تقریب مذاهب اسلامی، آیت الله اراکی را تقدیم وی کرد.
در ادامه ، نمایندگان جمهوری اسلامی ایران با  تشکر از وزیر امور دینی گینه، مراتب خرسندی جمهوری اسلامی ایران و آیات عظام را از وحدت کلمه بین اقشار و مذاهب مختلف دینی این کشور اعلام  و بر انسجام و و حدت فیمابین مذاهب تاکید کردند.
در این دیدار وزیر امور دینی گینه نیز   با ابراز خرسندی از حضور حجج اسلام،  وزیری و واسطی، از ارسال پیام دعوت دبیرکل  مجمع جهانی تقریب مذاهب ابراز تشکر کرد و آرزوی موفقیت مقامات و مردم جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش از حضرت حق، مسالت کرد .
الحاج عبدالکریم چوباتی که پیشتر، سفیر گینه درتهران بوده است، از ابراز لطف مقامات ومردم مهمان نواز جمهوری اسلامی ایران در تمامی لحظات و حتی در زمان تحریم، صمیمانه تشکر  کرد.
به گزارش سفارت ایران در گینه ، در پایان این جلسه هدیه معنوی از سوی آیت الله العظمی مکارم به وزیر امور دینی این کشور، تقدیم شد.
به گزارش ایسنا ،روز چهارشنبه دهم آذرماه کنفرانس ملی به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در گینه، وزارت امور دینی و همچنین مجمع تقریب مذاهب اسلامی در کوناکری برگزار خواهد شد که علاوه بر نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، رهبران جامعه تسنن، تیجانیه، برخی از مقامات عالیرتبه دولتی این کشور نیز سخنرانی خواهند کرد.
این کنفرانس برای اولین بار و به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران و با حمایت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و در سطح ملی در این کشور برگزار خواهد شد.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران