گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
برگزاری اولین دوره زبان فارسی (ویژه برادران)

احتراما به اطلاع می رساند، اولین دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی در روز شنبه مورخ 26 دیماه با همکاری مرکز اهل البیت علیهم السلام در مرکز مربوطه در گینه کوناکری آغاز شد.

این دوره نه ماهه با حضور بیش از 50تن از دانشجویان و فارغ التحصیلان گینه ای در شهر کوناکری برگزار شده، در راستای همکاری های فرهنگی فیمابین جمهوری اسلامی ایران و گینه و با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در کوناکری آغاز بکار نمود.

جناب آقای وحید کیانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گینه، بهنگام آغاز بکار دوره زبان آموزی ادبیات فارسی با تاکید بر اینکه هم اکنون بیش از صد میلیون نفر از مردم کشورهای ایران، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان بصورت رسمی به فارسی سخن می گویند، به این نکته اشاره نمود که قبل از تسلط بریتانیا بر هندوستان، زبان مردم این کشور نیز فارسی بوده است. حال آنکه آشنایی با زبان فارسی قطعا آشنایی با زبان و فرهنگ اسلام، تشیع، ادب و هنر، علم و همچنین فرهنگ پایداری است. آشنایی با فرهنگ تشیع قطعا در حفظ وحدت بین مذاهب و حتی ثبات و صلح جهانی راهگشا خواهد بود. ایشان ضمن تاکید بر ضرورت تاکید بر ممارست و تمرین در آشنایی زبان فارسی به خطبه های حضرت علی علیه السلام در خصوص حق استاد و دانشجو بر یکدیگر اشاره نمود و هر موفقیتی را در صورت پشتکار و جدیت از سنت الهی برشمرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به برگزاری دوره زبان ادبیات فارسی ویژه بانوان در چند روز آتی، در پایان از تلاش های سازمان فرهنگ و ارتباطات و بنیاد سعدی که مسئولیت زبان آموزی ادبیات پارسی را برعهده دارند، تقدیر بعمل آورد.

                                                بخش فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران- کوناکری

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران